niedziela, 28 grudnia 2014

Kultura sąsiada ... od kuchni

Podczas grudniowych lekcji zajmowaliśmy się różnymi aspektami kultury krajów niemieckojęzycznych. Słownictwo i zwyczaje, ale też i nieco ... matematyki pojawiło się podczas spotkania poświęconego menu adwentowemu w Bawarii. Każda grupa wybrała swoje narzędzie do przedstawienia rezultatu, czyli polskiej wersji jadłospisu. Było twórczo, ale i zabawnie. Zwłaszcza podczas przeliczania euro na złotówki. Zestawienia potraw budziły emocje i chętnie komentowaliście swoje odkrycia kulinarne.
Dziś zagooglowałam w tym klimacie... szukając idealnego niemieckiego menu sylwestrowo-noworocznego ('Neujahrsmenü'). I tak wyskoczyły m.in. dania z ryby (mit Fisch), klasyczne (Klassisch) czy wegetariańskie (Vegetarisch). I ciekawa jestem - co nowego odkryjecie tym razem :)
Wyzwanie noworoczne trwa do połowy stycznia. Rezultatem może być kolaż własnych zdjęć z krótkim opisem po niemiecku, prosty przepis (tłumaczenie), plakat kulinarny - składanka (Leporello) - czy każde inne wykonanie, nawiązujące do kuchennych inspiracji kulturowych.
Zatem do dzieła!
zdjęcie: Silvestermenü na stronie http://rezepte.erdbeerlounge.de/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz